חיפוש עבודה - איך לעבור בקלות ראיון עבודה?

13/10/2014
bpsusf, 9.12.09, Flickr
bpsusf, 9.12.09, Flickr

הצלחה בראיון עבודה תלויה בגורמים רבים המשפיעים על קבלה למשרה הנחשקת. ברוב המקרים, למרואיין בתהליך חיפוש עבודה ולקראת הראיון ישנה הרבה יותר השפעה ויכולת לשנות את אופן התרחשות ראיון העבודה ממה שהוא יודע. הכנה מוקדמת לקראת הראיון במהלך חיפוש העבודה יכולה לסייע פלאים בהעלאת סיכוי הקבלה לעבודה.

  • הכנת מסר קבוע מראש

הכנת מסר קבוע מראש טרם הראיון מסייעת בהחדרת אותו המסר לאופי הראיון ויצירת רושם חיובי אחד משמעותי הנותר לאחר סיום הראיון ברשמיו של המראיין. תודות להכנת מסר קבוע מראש יכול המרואיין להתמקד בשאלות העולות במהלך הראיון ולא במחשבות שונות שאינן קשורות ישירות אל מטרת קיום הפגישה. רבים מגיעים אל ראיון העבודה מתוחים ולא רגועים. הכנת מסר ידוע מראש יוצרת בטחון בחזרה אל התקשורת הבסיסית ומאגר תשובות לשאלותיו של המראיין.

חיפוש עבודה באמצעות חברת כוח אדם יכול לסייע בהכנת המסר הקבוע. מסר ידוע מראש צריך לכלול את כל היתרונות הרלוונטיים של המרואיין לעבודה. יתרונות אלו יוצגו באופן ברור ופשוט לקליטה ועליהם ניתן לחזור בעת הצורך. המסר המוכן מראש מאפשר למרואיין להיות בעל תשובות מוכנות לכל שאלה שהיא וסולל לו את הדרך ליצירת תקשורת נקייה עם המראיין.

  • להכיר את חוקי המשחק

לא ניתן לנצח במשחק שלא יודעים את החוקים שלו, הלא כן? הגעה לראיון לאחר תהליך חיפוש עבודה מצריכה עבודת מחקר קצרה אודות החברה. כל מראיין יודע כי המועמד שמולו אולי שלח קורות חיים לעשרות, אם לא מאות חברות אחרות. המראיין מצידו מעוניין לדעת כי המרואיין אכן מכיר את העבודה הספציפית, יודע לאן הוא נכנס ומודע לחוקי המשחק בחברה. מועמד שירצה להתקבל רק כי הוא "מחפש עבודה מתאימה" עלול ליפול בשלב זה, שכן המראיין אינו מעוניין באדם שיאייש את התפקיד סתם כך אלא בבעל מוטיבציה ועניין אישי במשרה.

  • הבעת עניין במשרה

הסיבה העיקרית לקבלת מועמד לחברה ברוב המקומות המבוקשים ביותר הינה מידת הרצון של המועמד להיות חלק מהחברה הספציפית ולקחת את התפקיד המיועד. מידת הרצון לעבודה אינה נקבעת רק על ידי ההגעה לראיון שכן כל מועמד הנמצא בתהליך חיפוש עבודה מגיע לראיון. לפיכך  - אין בקריטריון זה על מנת להעיד על רצינותו או רצונו של המרואיין להתקבל לעבודה הספציפית. גם קורות החיים אינן מהוות כשלעצמן גורם לקבלה או לדחייה מעבודה – שכן אם לא היו מתאימות לא היה מוזמן המועמד לעבודה.

על מנת להביע רצון אמיתי להשתלב במשרה המוצעת יש להביע התעניינות אמיתית ולשאול את השאלות הרלוונטיות. הבעת התעניינות במשרה המיועדת יכולה להעיד רבות אודות רצונו של המועמד להתקבל לעבודה, כמו גם אופי השאלות והנושאים שלהן. שאלות המרואיין צריכות להיות לא חצופות מדי אך מראות עניין.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד