חיפוש עבודה לחיילים משוחררים - 5 טיפים חשובים!

Matanya, 2.3.03, via Wikipedia
Matanya, 2.3.03, via Wikipedia

כעבור תקופת שירות רוויה חוויות מכל סוג, מגיע תאריך השחרור המיוחל. אין ספק כי השירות הצבאי מכונן אישיות ייחודית, אולם לא פחות מכך משפיע השירות הצבאי על הציפיות והתקוות, החלומות והתכנונים העתידיים. היציאה לחופש עבור חיילים משוחררים הינו מאורע מרגש אשר מביא כל משוחרר לביטוי צרכים שונים: יש אשר ישמחו על ההזדמנות להתבטל כל היום, אחרים יתחילו לתכנן את הטיול סביב העולם, ויש מי ש"ייקח את הזמן" ויש מי שיעוט על התואר הראשון ויתחיל לחפש עבודה לחיילים משוחררים.

עבודה אחרי צבא מצריכה הכנות מוקדמות. ביניהן יש לערוך שינוי תודעתי משמעותי, הכנות שונות לראיונות עבודה, מנוחה ועיבוד של ציפיות ותוכניות וכמובן – רכישת ידע משמעותי על המטרות הרצויות ועל הדרכים להשיגן. המדריך הבא מציג חמישה טיפים חשובים לחיפוש עבודה לאחר צבא:

 

1. עבודה לחיילים משוחררים

עבודה לחיילים משוחררים הינה אחת האופציות המועדפות על רבים המשתחררים מהצבא ומחפשים אחר הדרך האולטימטיבית לחסכון. עבודה לחיילים משוחררים כוללת שישה חודשים לפחות בעבודות נדרשות שנקבעו על ידי הממשלה אשר בסופם מקבל החייל המשוחרר תגמול בסך של 9,000 שקלים בנוסף למשכורת הבסיס. מדובר בעבודות מוגדרות כגון בתי אריזה ותחנות דלק. נכון, אולי זה לא הקריירה המתאימה למשך כל החיים אולם מדובר בהתחלה מצוינת במעבר לאזרחי.

 

2. שינוי מחשבתי באזרחות

על מנת לחפש עבודה לאחר השחרור יש צורך בשינוי נוסף: שחרור פנימי. בצבא, רגילים חיילים לחיות על פי מסגרת קבועה ולקבל הנחיות מלמעלה. למעשה, בעולם האזרחי הדברים לא שונים בהרבה רק שבמקרה זה העבודה מזכה בכסף ובמשכורת של ממש. לפיכך חשוב להגדיל ראש, לחפש עבודות המתאימות ומשרתות את העתיד המקצועי. במידה ויש לחייל המשוחרר ניסיון בתכנות או בעיצוב, למשל, הוא יכול להתחיל לחפש עבודות בתחום שיוכלו לקדם אותו. ניתן להתחיל על ידי חיפוש עבודה בגוגל ובאמצעות הקלדת "דרושים חיילים משוחררים" במנוע החיפוש.

 

3. הכנה לראיון עבודה

הכנה לראיון עבודה, בין שהוא מיוע לחיילים משוחררים ובין שלאו, מצריכה כתיבת קורות חיים מסודר, הכנת המסר העיקרי והבלטת היתרונות המשמעותיים. כמו כן חשוב לברר מידע אודות החברה הרלוונטית לפני הגעה לראיון. אנו ממליצים לכם להכנס ולצפות בקורות חיים לדוגמא שהכנו במיוחד עבור מי שנמצאים בשלב קריטי זה לקראת ראיון העבודה הרצינית הראשונה שלהם.

 

4. חיפוש עבודה מיוחד לחיילים

תודות לגופים שונים יכולים חיילים משוחררים לחפש עבודה אחרי צבא באמצעות סיוע מקצועי מותאם אישית. הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים מסייעת רבות לאינסוף צעירים למצוא את הכניסה המתאימה להם לחיי העבודה העצמאיים. הקרן מעניקה מידע כולל בתחום העבודות הרצויות וכן הכוונה בחיפוש עבודה לחיילים משוחררים.

 

5. תרומת הרקע הצבאי לראיון העבודה

הרקע הצבאי יכול להוות תרומה משמעותית לתהליך חיפוש העבודה. במידה והחייל שרת ביחידה קרבית או במודיעין יכול השירות הצבאי להוות יתרון משמעותי בחיפוש העבודה.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד