חיפוש עבודה לאחר תקופת אבטלה - איך עושים את זה?

23/10/2014
Atos, 7.12.13, via Flickr
Atos, 7.12.13, via Flickr

הרבה זמן אתם כבר יושבים בבית, וכמעט מטפסים על קירות. חיפוש עבודה במצב הנוכחי, הוא לא פעולה פשוטה כפי שהיא נשמעת אלא זו מטלה ואולי אפילו מעמסה. המאמר הזה יספק לכם 2 טיפים פסיכולוגיים לצאת משגרת האבטלה ולהתחיל למצוא לעצמכם משמעות בחיים.

חיפוש עבודה ושינוי התפיסה

בין אם הרבה זמן אתם בתהליך של חיפוש עבודה אבל ממש לא בכיוון הנכון, ובין אם אתם אחרי תקופה ארוכה מאד של אבטלה מכל סיבה אפשרית - אל תאבדו תקווה. כדי לצאת משגרת חוסר המעש חייבים להרגיש חיוניים. אחד התרגילים הטובים לשנות את התפיסה הם דמיון מודרך. נסו לשבת במקום נוח ובאווירה מרגיעה, עצמו את העיניים ודמיינו את עצמכם ניגשים לראיון העבודה. נסו לדמיין את ראיון העבודה - שלב אחר שלב - מהרגע בו אתם נכנסים לחדר, המשך באותם רגעים משמעותיים של התייחסות לקורות החיים שלכם וכלה ברגע בו אתם יוצאים מהראיון מחוזקים מתמיד. דמיון מודרך הוא חיוני בשל העובדה שהוא מאפשר לכם לחוות את כל אותן תחושות עוד לפני שהן קרו במציאות. כך הזר הופך למוכר, וחיפוש העבודה הופך למציאת עבודה.

חיפוש עבודה ורטוריקה

כדי להרגיש חיוניים, חשוב מאד להעביר את עצמכם מעין טרנספורמציה מילולית. הימנעו מביטויים שליליים, ושנו את אופן הדיבור שלכם לחיובי וחיוני. מחקר מרתק מצא שבנאום הראשון של אובמה לאחר זכייתו בנשיאות של ארצות הברית, שארך סך הכל כ 15 דקות הוא ציין את ביטויים כמו: "אותנו", "שלנו" וביחד" כ- 155 פעם. לנתון הזה יש משמעות מרחיקת לכת כלפי הקהל שלו. אנשים ששומעים כל-כך הרבה פעמים ביטויים חיוביים בנאום כה קצר לא יכולים שלא לדמיין את הקרבה של אדם כה חיובי כמו אובמה. במהלך חיפוש עבודה, גם המראיין שיושב מולכם לא יוכל להתעלם מביטויים חיוביים אותם אתם נוטעים בשיחה. מי לא היה רוצה להעסיק אדם חיובי?

 

ברגע שתצליחו לשנות את התפיסה שלכם ואת הרגלי הדיבור שלכם, ההשפעה תהיה דו-צדדית. מצד אחד, תוכלו לצאת לשוק העבודה עם ביטחון עצמי, ומצד שני תהיה לכם את האפשרות להקרין כלפי אחרים חיוביות. לפעמים חיפוש עבודה מתחיל מבפנים.

במילים אחרות, חיפוש עבודה יכול להיות מסע ארוך ומייגע, אך הוא ללא ספק יכול גם להיות תחילתו של שינוי תפיסתי חיובי ודרך חדשה בחייכם המקצועיים והאישים.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד