מחיפוש עבודה ועד בניית קריירה: איך לשמור על מקום העבודה שלכם?

7/01/2015
Tax Credits, 29.2.12, Flickr
Tax Credits, 29.2.12, Flickr

כיום, הדרך הנכונה לבניית הקריירה מתחילה בחיפוש עבודה באמצעות ראיונות עם יועצי השמה והתאמת המשרה ליכולות ולנתונים האישיים, ועד לשגשוג במקום העבודה תוך שמירה על מערכת יחסים תקינה, מקצועית ונכונה עם המנהל ושאר העובדים בעסק. יש לציין כי מערכת יחסים תקינה במשרד מאפשרת לשמור על מקום העבודה לאורך זמן וליהנות מאפשרויות קידום בהמשך הדרך. כולנו מעוניינים לקום מדי בוקר מלאי מרץ וחיוניות, ולהגיע למקום עבודה שאנו אוהבים, מוערכים בו ונהנים מקשרים חברתיים נעימים ומועילים. כמו כן, עלינו להפגין מוטיבציה אך חשוב לזכור כי מערכת יחסים תקינה היא המפתח להצלחה בבניית קריירה משגשגת והיא חשובה לחיים שלמים ומאושרים בעבודה ובבית. מחיפוש עבודה ועד בנייה של קריירה משגשגת – איך באמת ניתן לשמור על מקום העבודה באמצעות יצירות מערכות יחסים אפקטיביות?

 

חיפוש עבודה וקריירה

במציאות המורכבת בה אנו חיים בעידן המודרני עלינו להפגין כישורים ואיכויות שונות מבעבר. ניתן לפנות לייעוץ מקצועי טרם חיפוש עבודה על מנת לדעת מהן החוזקות והאיכויות הבולטות שלנו שיתרמו להצלחתנו, הן לאיתור משרה המתאימה לכישורים ולאיכויות שלנו והן לאפשרות ליהנות מקריירה משגשגת ומבטיחה.

 

חשוב לפנות לחברות כוח אדם ולחברות השמה בנוסף לחיפוש עבודה באמצעות לוחות הדרושים באינטרנט ובעיתונים, או בעזרת חברים וקרובי משפחה. במהלך ראיון העבודה ניתן לרכוש כישורים הנדרשים בהמשך לקריירה במקום העבודה, כישורים מקצועיים וחברתיים. עליכם לזכור כי יחסי אנוש הם מדד וערובה להצלחה ולשמירה על מקום העבודה וכך ניתן גם לצלוח עתות משבר כמו מצבים של אי תעסוקה ותקופת אי וודאות בחיים ובמקום העבודה, שחיקה בעבודה, קשיים במקום העבודה וסביבת עבודה תובענית ורוויית אתגרים ומשימות ועוד.

 

ג'וליאן טרז'ר, אחד מהמרצים המשובחים של TED , טוען שעל מנת שה תקשורת שלנו עם אחרים תהיה מעצימה ותשבח את הקשרים שלנו עם הסובבים אותנו יש לנהוג לפי מודל שהוא מכנה HAIL : H - כנות ( Honesty ) – עליכם לשדר כנות לאחרים. A - אותנטיות ( Authenticity ) – עליכם ללכת אחר האמת הפנימית שלכם ולשדר אותה החוצה. I - יושרה ( Integrity ) – פעלו לפי מה שהבטחתם שתנהגו. L - אהבה ( Love ) – חתרו אחר טובתם של הסובבים אתכם.

 

 

 

מערכת יחסים מקצועית או תקשורת בין אישית נכונה עם יועצי השמה מאפשרת לכם כמועמדים לזכות בקשב, לקבל שירות ברמה גבוהה וסיוע להתאמה מושלמת בין היכולות האישיות והכישורים הייחודיים הנדרשים למשרה הפנויה. יש לזכור כי כפי שעליכם לשמור על מערכת יחסים תקינה עם הבוס ועובדי החברה כך עליכם לנהוג גם במהלך ראיון העבודה ובמהלך ראיון עם יועצי ההשמה. חשוב להיות קשובים, לשמור על קשר עין, לשבת בנוחות וללא ידיים או רגליים משוכלות, תנוחות המשדרות חוסר ביטחון, יש לענות בטון רגוע ושלוו, להפגין עניין בשיחה ולכבד את זה שיושב מולכם. בדיוק כך עליכם לנהוג גם במקום העבודה וכך תזכו ליחס אדיב ואוהד מצד מנהלי החברה ושאר העובדים.

 

חשוב לדעת כי גם אם פניתם לחברת השמת בכירים וברשותכם קורות חיים מרשימים ועשירים לא בהכרח תופנו על ידי יועץ ההשמה אם אינכם מכבדים את המעמד ואת היועץ. כישורים חברתיים הם מפתח להצלחה ולקריירה משגשגת, מכאן חשיבותם הרבה לשמירה על מקום העבודה הנוכחי או הבא שלכם.

 

בהצלחה!

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד