מהו חיפוש עבודה המתאימה לכישורים?

21/02/2015
חיפוש עבודה

מועמד הנמצא בתהליך חיפוש עבודה אינטנסיבי מתמודד עם אתגרים רבים ועליו לבדוק את מידת ההתאמה של המשרה לכישוריו, לאופיו הייחודי ולאישיותו.

 

חיפוש עבודה בהתאמה אישית

המגמה כיום בשוק העבודה היא ליצור התאמה מדויקת ככל הניתן בין המועמד לארגון, כאשר על שני הצדדים לקבל החלטה נכונה שתוביל לתוצאות טובות לאורך זמן. חשוב כי כל מועמד יעבור אבחון אישי לצרכי תעסוקה על מנת להכיר את יכולותיו וכישוריו הייחודיים, מעבר לכישורים התעסוקתיים והשכלתו. במבחן אישי לצרכי תעסוקה מודדים יכולות אישיות וניתן ללמוד איזה מקום עבודה ותפקיד הם המתאימים ביותר למועמד. ידע זה מאפשר למועמד לבחור בכיוון עתידי בו יתמקצע ויוכל ליהנות מעבודה מספקת המתאימה למאפייניו השונים.

 

חיפוש עבודה ויועצי הכוונה

עוד לפני שמתחילים לחפש הצעות עבודה כדאי לפנות ליועץ הכוונה מקצועי שתפקידו לסייע למועמד לבחור את דרכו התעסוקתית. באמצעות מספר מבדקים ושאלות וניתוח התוצאות מסוגל יועץ ההכוונה מטעם חברת השמה להצביע על תפקידים אשר הולמים את כישוריו ומאפייניו האישיים של המועמד. כדאי לדעת כי מועמדים רבים אשר נמצאים בתהליך של חיפוש עבודה מתמקדים בהיבט הכדאיות הכלכלי ולכן הם מחפשים תפקידים שלא בהכרח מתאימים להם ועלולים לגרום להם לקשיים שונים, בין היתר חוסר סיפוק, דכדוך, מתח וכדומה.

 

שיקולי התאמה של המועמד למשרה מסוימת

המגמה כיום בקרב יועצי ההשמה ומקבלי ההחלטות הנוגעות לאיוש משרות היא לבצע התאמה בין יכולות ומאפייניו של המועמד לדרישות המשרה ולמאפייני החברה. ג'ון הולנד פיתח כבר בשנות ה- 60 מבחן התאמה בין מאפייני האישיות של המועמד ליכולותיו ולסביבה התעסוקתית המתאימה לו. לפי מחקרו עולה כי ישנם 6 טיפוסי אישיות עיקריים- ריאליסטי, חקרני, יזמי, קונבנציונלי, אמנותי וחברתי. בהתאמה מקצועית יש לתת דגש גם על אופיו הייחודי של המועמד ועל צורכי המועמד וציפיותיו מהארגון וממהות המשרה. כך לדוגמה יש מועמדים המתאימים לתפקיד אוטונומי בעוד אחרים מתאימים למשרות שרות, יש הזקוקים לביטחון רב בעבודה ולייצוב הקריירה בארגון ללא הרפתקאות ושינויים, לכן למועמדים אלה לא מתאים לחפש עבודה זמנית וישנם מועמדים הזקוקים למשרות המאפשרות להם לגדול ולהתפתח תוך הפעלת מגוון כישורים ויצירתיות ואילו אחרים מעדיפים תפקידים בעלי מעמד, כוח ויוקרה.

 

מודל התאמת אדם תפקיד

כפי שניתן לראות חשוב להתאים בין מאפייניו, כישוריו ויכולותיו של המועמד לתפקיד ולארגון. על פי מודל התאמת אדם תפקיד ניתן לסייע למחפשי העבודה לבחור משרות המתאימות לנטייתם התעסוקתית וכך מסייעים גם לארגון לאתר ולשלב מועמדים נכונים ומתאימים.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
חבר צומחת רוצה להצטרף ?

חיפוש עבודה

אזורים
מקצוע
היקף משרה
דלג על Banners
Banners
חבר מביא חבר
עבור לתוכן העמוד